United Rugby Championship Fixtures

The Stormers became the inaugural United Rugby Championship (URC) champions after overcoming a 7-3 half-time deficit to beat the Bulls 18-13 in Cape Town.

The URC is a 16-team competition featuring teams from Ireland, Italy, Scotland, South Africa and Wales. It’s a rebrand and expansion of the Pro14 tournament, with South African franchises Bulls, Lions, Sharks and Stormers coming in for the 2021-22 season.

Teams are split into four pools – Irish, Welsh, South African and Italian & Scottish – and play each of the other sides in their group home and away. They will also play the other 12 teams in the league home or away.

Results determine positions in a single league table, with the top eight teams at the end of the regular season progressing to the quarter-finals. Semi-finals and a final follow, with a team’s seeding (one to eight) used to determine who has home advantage.

Below are the URC fixtures for the 2022-23 season – they will be updated with exact dates and times when announced – as well as results from previous campaigns.

United Rugby Championship Fixtures 2022-23

All kick-offs UK & Ireland time.

Round 1

Fri 16 Sept Benetton 33-11 Glasgow Warriors

Sat 17 Sept Zebre Parma 29-33 Leinster

Sat 17 Sept Cardiff 20-13 Munster

Sat 17 Sept Lions 15-31 Bulls

Sat 17 Sept Scarlets 23-23 Ospreys

Sat 17 Sept Edinburgh 44-6 Dragons

Sat 17 Sept Ulster 36-10 Connacht

Fri 3 Feb Sharks v Stormers (5pm)

Round 2

Fri 23 Sept Zebre Parma 37-42 Sharks

Fri 23 Sept Glasgow Warriors 52-24 Cardiff

Fri 23 Sept Leinster 42-10 Benetton

Sat 24 Sept Scarlets 39-55 Ulster

Sat 24 Sept Bulls 33-31 Edinburgh

Sat 24 Sept Stormers 38-15 Connacht

Sat 24 Sept Ospreys 27-28 Lions

Sun 25 Sept Dragons 23-17 Munster

Round 3

Fri 30 Sept Bulls 28-14 Connacht

Fri 30 Sept Cardiff 18-31 Lions

Fri 30 Sept Ulster 13-20 Leinster

Sat 1 Oct Stormers v Edinburgh (1pm)

Sat 1 Oct Ospreys v Glasgow Warriors (3.05pm)

Sat 1 Oct Munster v Zebre Parma (5.05pm)

Sat 1 Oct Benetton v Scarlets (5.15pm)

Sat 1 Oct Dragons v Sharks (7.35pm)

Round 4

Fri 7 Oct Connacht v Munster (7.35pm)

Fri 7 Oct Edinburgh v Lions (7.35pm)

Sat 8 Oct Zebre Parma v Stormers (3pm)

Sat 8 Oct Leinster v Sharks (5.05pm)

Sat 8 Oct Scarlets v Cardiff (5.15pm)

Sat 8 Oct Glasgow Warriors v Bulls (7.35pm)

Sat 8 Oct Ulster v Ospreys (7.35pm)

Sun 9 Oct Benetton v Dragons (2.45pm)

Round 5

Fri 14 Oct Connacht v Leinster (7.35pm)

Fri 14 Oct Ospreys v Stormers (7.35pm)

Sat 15 Oct Lions v Ulster (1pm)

Sat 15 Oct Sharks v Glasgow Warriors (3.05pm)

Sat 15 Oct Cardiff v Dragons (5.15pm)

Sat 15 Oct Edinburgh v Benetton (5.15pm)

Sat 15 Oct Munster v Bulls (7.35pm)

Sat 15 Oct Scarlets v Zebre Parma (7.35pm)

Round 6

Fri 21 Oct Benetton v Bulls (5.30pm)

Fri 21 Oct Connacht v Scarlets (7.35pm)

Sat 22 Oct Zebre Parma v Edinburgh (1pm)

Sat 22 Oct Lions v Glasgow Warriors (3.05pm)

Sat 22 Oct Leinster v Munster (5.15pm)

Sat 22 Oct Sharks v Ulster (5.15pm)

Sat 22 Oct Cardiff v Stormers (7.35pm)

Sun 23 Oct Dragons v Ospreys (3pm)

Round 7

Fri 28 Oct Glasgow Warriors v Benetton (7.35pm)

Fri 28 Oct Scarlets v Leinster (7.35pm)

Sat 29 Oct Lions v Stormers (3pm)

Sat 29 Oct Dragons v Zebre Parma (5.15pm)

Sat 29 Oct Munster v Ulster (5.15pm)

Sat 29 Oct Ospreys v Connacht (7.35pm)

Sun 30 Oct Cardiff v Edinburgh (3pm)

Fri 10 Feb Bulls v Sharks (5pm)

Round 8

Fri 25 Nov Stormers v Scarlets (5pm)

Fri 25 Nov Ulster v Zebre Parma (7.35pm)

Sat 26 Nov Benetton v Edinburgh (1pm)

Sat 26 Nov Bulls v Ospreys (1pm)

Sat 26 Nov Leinster v Glasgow Warriors (3.15pm)

Sat 26 Nov Munster v Connacht (7.35pm)

Sun 27 Nov Lions v Dragons (2pm)

Sun 27 Nov Sharks v Cardiff (4.10pm)

Round 9

Fri 2 Dec Sharks v Ospreys (5pm)

Fri 2 Dec Edinburgh v Munster (7.35pm)

Sat 3 Dec Stormers v Dragons (noon)

Sat 3 Dec Zebre Parma v Glasgow Warriors (1pm)

Sat 3 Dec Connacht v Benetton (3.15pm)

Sat 3 Dec Bulls v Cardiff (6pm)

Sat 3 Dec Leinster v Ulster (7.35pm)

Sun 4 Dec Lions v Scarlets (11.30am)

Round 10

Fri 23 Dec Sharks v Lions (3pm)

Fri 23 Dec Stormers v Bulls (5.15pm)

Fri 23 Dec Connacht v Ulster (7.35pm)

Fri 23 Dec Glasgow Warriors v Edinburgh (7.35pm)

Sat 24 Dec Benetton v Zebre Parma (12.30pm)

Mon 26 Dec Dragons v Cardiff (2.15pm)

Mon 26 Dec Ospreys v Scarlets (5.15pm)

Mon 26 Dec Munster v Leinster (7.35pm)

Round 11

Fri 30 Dec Edinburgh v Glasgow Warriors (7.35pm)

Sat 31 Dec Zebre Parma v Benetton (12.30pm)

Sat 31 Dec Sharks v Bulls (2.45pm)

Sat 31 Dec Stormers v Lions (5pm)

Sun 1 Jan Cardiff v Ospreys (3pm)

Sun 1 Jan Scarlets v Dragons (5.15pm)

Sun 1 Jan Ulster v Munster (5.15pm)

Sun 1 Jan Leinster v Connacht (7.35pm)

Round 12

Fri 6 Jan Dragons v Bulls (7.35pm)

Fri 6 Jan Munster v Lions (7.35pm)

Sat 7 Jan Benetton v Ulster (1pm)

Sat 7 Jan Edinburgh v Zebre Parma (3pm)

Sat 7 Jan Cardiff v Scarlets (5.15pm)

Sat 7 Jan Connacht v Sharks (5.15pm)

Sat 7 Jan Ospreys v Leinster (7.35pm)

Sun 8 Jan Glasgow Warriors v Stormers (3pm)

Round 13 – Weekend 27-29 January

Ulster v Stormers

Zebre Parma v Ospreys

Benetton v Munster

Dragons v Glasgow Warriors

Connacht v Lions

Scarlets v Bulls

Edinburgh v Sharks

Leinster v Cardiff

Round 14 – Weekend 17-19 February

Glasgow Warriors v Ulster

Munster v Ospreys

Zebre Parma v Connacht

Scarlets v Edinburgh

Leinster v Dragons

Cardiff v Benetton

Bulls v Stormers

Lions v Sharks

Round 15 – Weekend 3-5 March

Munster v Scarlets

Glasgow Warriors v Zebre Parma

Cardiff v Ulster

Dragons v Connacht

Edinburgh v Leinster

Ospreys v Benetton

Bulls v Lions

Stormers v Sharks

Round 16 – Weekend 24-26 March

Benetton v Lions

Ulster v Bulls

Scarlets v Sharks

Zebre Parma v Cardiff

Leinster v Stormers

Ospreys v Dragons

Connacht v Edinburgh

Munster v Glasgow Warriors

Round 17 – Weekend 14-16 April

Sharks v Benetton

Connacht v Cardiff

Glasgow Warriors v Scarlets

Bulls v Zebre Parma

Lions v Leinster

Edinburgh v Ospreys

Stormers v Munster

Ulster v Dragons

Round 18 – Weekend 21-23 April

Stormers v Benetton

Glasgow Warriors v Connacht

Lions v Zebre Parma

Bulls v Leinster

Ospreys v Cardiff

Dragons v Scarlets

Sharks v Munster

Ulster v Edinburgh


United Rugby Championship Fixtures and Results 2021-22

All kick-offs UK & Ireland time.

Round 1

Fri 24 Sept Zebre Parma 26-38 Lions

Fri 24 Sept Ulster 35-29 Glasgow Warriors

Fri 24 Sept Cardiff 33-21 Connacht

Sat 25 Sept Benetton 22-18 Stormers

Sat 25 Sept Leinster 31-3 Bulls

Sat 25 Sept Edinburgh 26-22 Scarlets

Sat 25 Sept Munster 42-17 Sharkss

Sun 26 Sept Dragons 23-27 Ospreys

Round 2

Fri 1 Oct Connacht 34-7 Bulls

Fri 1 Oct Scarlets 36-13 Lions

Sat 2 Oct Benetton 28-27 Edinburgh

Sat 2 Oct Glasgow Warriors 35-24 Sharks

Sat 2 Oct Zebre Parma 3-36 Ulster

Sat 2 Oct Ospreys 18-14 Cardiff

Sat 2 Oct Munster 34-18 Stormers

Sun 3 Oct Dragons 6-7 Leinster

Round 3

Fri 8 Oct Ulster 28-8 Benetton

Fri 8 Oct Ospreys 13-27 Sharks

Sat 9 Oct Leinster 43-7 Zebre Parma

Sat 9 Oct Glasgow Warriors 13-9 Lions

Sat 9 Oct Connacht 22-35 Dragons

Sat 9 Oct Edinburgh 20-20 Stormers

Sat 9 Oct Cardiff 19-29 Bulls

Sun 10 Oct Scarlets 13-43 Munster

Round 4

Fri 15 Oct Ulster 26-10 Lions

Fri 15 Oct Dragons 10-24 Stormers

Sat 16 Oct Zebre Parma 6-17 Glasgow Warriors

Sat 16 Oct Benetton 26-29 Ospreys

Sat 16 Oct Leinster 50-15 Scarlets

Sat 16 Oct Edinburgh 17-10 Bulls

Sat 16 Oct Munster 20-18 Connacht

Sat 16 Oct Cardiff 23-17 Sharks

Round 5

Fri 22 Oct Scarlets 34-28 Benetton

Fri 22 Oct Glasgow Warriors 15-31 Leinster

Sat 23 Oct Zebre Parma 10-27 Edinburgh

Sat 23 Oct Connacht 36-11 Ulster

Sat 23 Oct Cardiff 31-29 Dragons

Sat 23 Oct Ospreys 18-10 Munster

Fri 3 Dec Sharks 30-16 Bulls

Sat 4 Dec Stormers 19-37 Lions

Round 6

Fri 26 Nov Connacht 46-18 Ospreys

Sat 27 Nov Benetton 19-18 Glasgow Warriors

Sat 27 Nov Dragons 14-30 Edinburgh

Sat 27 Nov Leinster 10-20 Ulster

Fri 11 Mar Sharks 37-20 Scarlets

Sat 12 Mar Bulls 29-24 Munster

Sun 13 Mar Lions 37-20 Cardiff

Sun 13 Mar Stormers 55-7 Zebre Parma

Round 7

Fri 3 Dec Edinburgh 24-10 Benetton

Fri 3 Dec Leinster 47-19 Connacht

Sat 4 Dec Ospreys 19-13 Ulster

Sat 4 Dec Glasgow Warriors 33-14 Dragons

Fri 18 Mar Bulls 57-12 Scarlets

Sat 19 Mar Lions 23-21 Munster

Sat 19 Mar Sharks 38-6 Zebre Parma

Sun 20 Mar Stormers 40-3 Cardiff

Round 8

Fri 24 Dec Zebre Parma 14-39 Benetton

Sat 9 Apr Cardiff 14-49 Scarlets

Fri 4 Feb Ulster 32-12 Connacht

Sun 8 May Ospreys 50-31 Dragons

Fri 18 Mar Glasgow Warriors 30-17 Edinburgh

Sat 22 Jan Lions 37-47 Sharks

Sat 22 Jan Bulls 26-30 Stormers

Round 9

Sat 1 Jan Connacht 10-8 Munster

Sat 1 Jan Scarlets 22-19 Ospreys

Sat 12 Mar Ulster 18-13 Leinster

Sat 5 Feb Bulls 21-13 Lions

Sat 5 Feb Stormers 20-10 Sharks

Fri 13 May Dragons 18-19 Cardiff

Sat 14 May Benetton 39-17 Zebre Parma

Round 10

Sat 8 Jan Edinburgh 34-10 Cardiff

Sat 8 Jan Glasgow Warriors 38-19 Ospreys

Sat 8 Jan Munster 18-13 Ulster

Sat 16 Apr Scarlets 27-38 Dragons

Fri 25 Feb Zebre Parma 7-45 Bulls

Fri 25 Feb Leinster 21-13 Lions

Sat 26 Feb Connacht 19-17 Stormers

Sat 26 Feb Benetton 7-29 Sharks

Round 11

Fri 28 Jan Ulster 27-15 Scarlets

Fri 28 Jan Dragons 13-13 Benetton

Sat 29 Jan Lions 10-34 Bulls

Sat 29 Jan Connacht 20-42 Glasgow Warriors

Sat 29 Jan Sharks 22-22 Stormers

Sat 29 Jan Zebre Parma 17-34 Munster

Sat 29 Jan Ospreys 23-19 Edinburgh

Sat 29 Jan Cardiff 29-27 Leinster

Round 12

Sat 12 Feb Lions 10-32 Stormers

Sat 12 Feb Bulls 22-29 Sharks

Fri 18 Feb Munster 34-20 Edinburgh

Sat 19 Feb Leinster 29-7 Ospreys

Sat 19 Feb Scarlets 23-29 Connacht

Sat 19 Feb Glasgow Warriors 13-3 Benetton

Sun 20 Feb Dragons 0-12 Ulster

Fri 6 May Cardiff 42-14 Zebre Parma

Round 13

Fri 4 Mar Ulster 48-12 Cardiff

Fri 4 Mar Edinburgh 56-8 Connacht

Sat 5 Mar Benetton 17-61 Leinster

Sat 5 Mar Scarlets 35-10 Glasgow Warriors

Sat 5 Mar Munster 64-3 Dragons

Sun 6 Mar Ospreys 27-22 Zebre Parma

Sat 9 Apr Stormers 19-17 Bulls

Sat 9 Apr Sharks 37-10 Lions

Round 14

Fri 25 Mar Lions 45-15 Ospreys

Fri 25 Mar Munster 51-22 Benetton

Sat 26 Mar Zebre Parma 24-41 Scarlets

Sat 26 Mar Stormers 23-20 Ulster

Sat 26 Mar Sharks 5-21 Edinburgh

Sat 26 Mar Cardiff 32-28 Glasgow Warriors

Sat 26 Mar Bulls 55-20 Dragons

Sat 26 Mar Connacht 8-45 Leinster

Round 15

Fri 1 Apr Sharks 51-3 Dragons

Fri 1 Apr Glasgow Warriors 40-12 Zebre Parma

Sat 2 Apr Benetton 17-21 Connacht

Sat 2 Apr Bulls 34-16 Ulster

Sat 2 Apr Lions 15-9 Edinburgh

Sat 2 Apr Stormers 29-13 Ospreys

Sat 2 Apr Munster 19-34 Leinster

Sat 2 Apr Scarlets 35-20 Cardiff

Round 16

Fri 22 Apr Stormers 32-7 Glasgow Warriors

Fri 22 Apr Ulster 17-24 Munster

Fri 22 Apr Edinburgh 29-26 Zebre Parma

Sat 23 Apr Bulls 46-29 Benetton

Sat 23 Apr Lions 30-33 Connacht

Sat 23 Apr Dragons 19-38 Scarlets

Sat 23 Apr Cardiff 6-22 Ospreys

Sat 23 Apr Sharks 28-23 Leinster

Round 17

Fri 29 Apr Bulls 29-17 Glasgow Warriors

Fri 29 Apr Munster 42-21 Cardiff

Sat 30 Apr Lions 37-29 Benetton

Sat 30 Apr Sharks 41-21 Connacht

Sat 30 Apr Zebre Parma 23-18 Dragons

Sat 30 Apr Stormers 20-13 Leinster

Sat 30 Apr Ospreys 54-36 Scarlets

Sat 30 Apr Edinburgh 10-16 Ulster

Round 18

Fri 11 Feb Leinster 26-7 Edinburgh

Fri 11 Feb Glasgow Warriors 13-11 Munster

Fri 20 May Benetton 69-21 Cardiff

Fri 20 May Ulster 24-21 Sharks

Fri 20 May Ospreys 31-38 Bulls

Sat 21 May Dragons 11-21 Lions

Sat 21 May Connacht 22-20 Zebre Parma

Sat 21 May Scarlets 21-26 Stormers

Sat 21 May Edinburgh 28-11 Glasgow Warriors

Sat 21 May Leinster 35-25 Munster

Quarter-finals

Fri 3 June Ulster 36-17 Munster

Sat 4 June Bulls 30-27 Sharks

Sat 4 June Leinster 76-14 Glasgow Warriors

Sat 4 June Stormers 28-17 Edinburgh

Semi-finals

Fri 10 June Leinster 26-27 Bulls

Sat 11 June Stormers 17-15 Ulster

Final

Sat 18 June Stormers 18-13 Bulls


Guinness Pro14 Rainbow Cup Results 2021

Round 1

Fri 23 Apr Ulster 24-26 Connacht

Fri 23 Apr Edinburgh 24-18 Zebre

Sat 24 Apr Benetton 46-19 Glasgow Warriors

Sat 24 Apr Ospreys 36-14 Cardiff Blues

Sat 24 Apr Leinster 3-27 Munster

Sun 25 Apr Dragons 52-32 Scarlets

Round 2

Fri 7 May Zebre 20-25 Benetton

Fri 7 May Glasgow Warriors 29-19 Edinburgh

Fri 7 May Munster 38-10 Ulster

Sat 8 May Connacht 21-50 Leinster

Sat 8 May Scarlets 22-6 Ospreys 

Sun 9 May Cardiff Blues 17-16 Dragons

Round 3

Fri 14 May Munster 20-24 Connacht

Fri 14 May Leinster 21-17 Ulster

Sat 15 May Scarlets 28-29 Cardiff Blues

Sat 15 May Benetton 34-27 Zebre

Sat 15 May Edinburgh 24-31 Glasgow Warriors

Sun 16 May Dragons 26-42 Ospreys

Round 4

Fri 28 May Munster 31-27 Cardiff Blues

Sat 29 May Ulster C-C Scarlets (Covid cases at Ulster)

Sat 29 May Benetton 20-12 Connacht

Sat 29 May Dragons 16-27 Glasgow Warriors

Round 5

Fri 4 Jun Connacht 26-19 Ospreys

Fri 4 Jun Glasgow 15-12 Leinster

Sat 5 Jun Edinburgh 31-34 Ulster

Sat 5 Jun Cardiff Blues 37-12 Zebre

Round 6

Fri 11 Jun Zebre 11-54 Munster

Fri 11 Jun Leinster 38-7 Dragons

Sat 12 Jun Ospreys C-C Benetton (Covid cases at Ospreys)

Sun 13 Jun Scarlets 28-28 Edinburgh

North v South Final

Sat 19 June Benetton 35-8 Bulls (Treviso)

Related: Benetton romp to Rainbow Cup victory

Rainbow Cup SA Results 2021

Round 1

Sat 1 May Stormers 30-33 Sharks

Sat 1 May Bulls 24-9 Lions

Round 2

Sat 8 May Sharks 34-26 Lions

Sat 8 May Stormers 16-20 Bulls

Round 3

Sat 15 May Lions 37-39 Stormers

Sat 15 May Bulls 43-9 Sharks

Round 4

Sat 22 May Sharks 22-25 Stormers

Sat 22 May Lions 34-33 Bulls

Round 5

Fri 4 Jun Bulls 31-27 Stormers

Sat 5 Jun Lions 21-33 Sharks

Round 6

Sat 12 Jun Stormers C-C Lions (Covid cases at Lions)

Sat 12 Jun Sharks 22-34 Bulls (5.15pm)


Guinness Pro14 Results 2020-21

Round 1

Fri 2 Oct Zebre 6-16 Cardiff Blues

Fri 2 Oct Leinster 35-5 Dragons

Fri 2 Oct Ulster 35-24 Benetton

Sat 3 Oct Scarlets 27-30 Munster

Sat 3 Oct Connacht 28-24 Glasgow

Sat 3 Oct Edinburgh 10-25 Ospreys

Round 2

Fri 9 Oct Dragons 26-18 Zebre

Sat 10 Oct Ospreys 12-24 Ulster

Sat 10 Oct Benetton 25-37 Leinster

Sat 10 Oct Munster 25-23 Edinburgh

Sat 10 Oct Cardiff Blues 29-7 Connacht

Sun 11 Oct Glasgow 20-7 Scarlets

Round 3

Fri 23 Oct Leinster 63-8 Zebre

Fri 23 Oct Benetton 3-10 Scarlets

Sat 24 Oct Ospreys 23-15 Glasgow

Sun 25 Oct Ulster 40-17 Dragons

Sun 25 Oct Edinburgh 26-37 Connacht

Mon 26 Oct Munster 38-27 Cardiff Blues

Round 4

Sun 1 Nov Dragons 16-28 Munster

Sun 1 Nov Scarlets 3-6 Edinburgh

Mon 2 Nov Cardiff Blues 7-11 Ulster

Mon 2 Nov Zebre 23-17 Ospreys

Mon 2 Nov Glasgow 19-32 Leinster

Fri 4 Dec Connacht 31-14 Benetton

Round 5

Sun 8 Nov Ospreys 7-26 Leinster

Sun 8 Nov Scarlets 18-17 Zebre

Mon 9 Nov Edinburgh 18-0 Cardiff Blues

Mon 9 Nov Ulster 40-15 Glasgow

Sat 30 Jan Benetton 16-18 Munster

Fri 5 Feb Dragons 20-30 Connacht

Round 6

Sat 14 Nov Connacht 14-20 Scarlets

Sun 15 Nov Munster 38-22 Ospreys

Mon 16 Nov Zebre 14-57 Ulster

Mon 16 Nov Cardiff Blues 22-5 Benetton

Mon 16 Nov Leinster 50-10 Edinburgh

Sat 5 Dec Glasgow 22-23 Dragons

Round 7

Sun 22 Nov Ospreys 24-22 Benetton

Sun 22 Nov Zebre 12-47 Connacht

Sun 22 Nov Leinster 40-5 Cardiff Blues

Sun 22 Nov Ulster 26-24 Scarlets

Mon 23 Nov Glasgow 13-27 Munster

Sun 28 Mar Dragons 24-17 Edinburgh

Round 8

Sun 29 Nov Benetton 19-26 Dragons

Sun 29 Nov Cardiff Blues 10-19 Glasgow

Mon 30 Nov Munster 52-3 Zebre

Mon 30 Nov Edinburgh 14-43 Ulster

Sun 24 Jan Connacht 20-26 Ospreys

Sat 30 Jan Scarlets 25-52 Leinster

Round 9

Sat 9 Jan Zebre 22-18 Benetton

Sat 26 Dec Dragons 12-13 Cardiff Blues

Sat 26 Dec Ospreys 14-16 Scarlets

Sun 27 Dec Connacht 19-32 Ulster

Sat 16 Jan Glasgow 23-22 Edinburgh

Sat 23 Jan Munster 10-13 Leinster

Round 10

Fri 1 Jan Scarlets 20-3 Dragons

Fri 1 Jan Cardiff Blues 3-17 Ospreys

Sat 2 Jan Benetton 15-24 Zebre

Sat 2 Jan Edinburgh 10-7 Glasgow

Sat 2 Jan Ulster 15-10 Munster

Sat 2 Jan Leinster 24-35 Connacht

Round 11

Fri 8 Jan Leinster 24-12 Ulster

Sat 23 Jan Zebre 10-26 Edinburgh

Sat 9 Jan Cardiff Blues 29-20 Scarlets

Sat 9 Jan Dragons 20-28 Ospreys

Sat 9 Jan Connacht 10-16 Munster

Sat 27 Mar Glasgow 46-25 Benetton

Round 12

Fri 19 Feb Dragons 29-35 Leinster

Fri 19 Feb Glasgow 13-19 Ulster

Sat 20 Feb Scarlets 41-17 Benetton

Sat 20 Feb Ospreys 10-0 Zebre

Sat 20 Feb Connacht 32-17 Cardiff Blues

Sat 20 Feb Edinburgh 10-22 Munster

Round 13

Fri 26 Feb Benetton 17-19 Connacht

Fri 26 Feb Cardiff Blues 11-20 Munster

Fri 26 Feb Ulster 21-7 Ospreys

Sat 27 Feb Edinburgh 25-27 Scarlets

Sat 27 Feb Zebre 26-15 Dragons

Sun 28 Feb Leinster 40-21 Glasgow

Round 14

Fri 22 Jan Scarlets 10-13 Cardiff Blues

Fri 5 Mar Munster 20-17 Connacht

Sat 6 Mar Zebre 20-31 Glasgow

Sat 6 Mar Ospreys 20-31 Dragons

Sat 6 Mar Ulster 19-38 Leinster

Sun 7 Mar Edinburgh C-C Benetton (Edinburgh awarded 4 points)

Round 15

Fri 12 Mar Zebre 31-48 Leinster

Fri 12 Mar Glasgow 30-25 Ospreys

Fri 12 Mar Munster 28-10 Scarlets

Sat 13 Mar Connacht 14-15 Edinburgh

Sat 13 Mar Dragons 22-26 Ulster

Sun 14 Mar Benetton 14-29 Cardiff Blues

Round 16

Fri 19 Mar Munster 31-17 Benetton

Fri 19 Mar Leinster 19-24 Ospreys

Fri 19 Mar Ulster 49-3 Zebre 

Sun 21 Mar Dragons 26-17 Glasgow

Mon 22 Mar Cardiff Blues 34-15 Edinburgh

Mon 22 Mar Scarlets 41-36 Connacht

Final

Sat 27 Mar Leinster 16-6 Munster


Guinness Pro14 Results 2019-20

Round 1

Fri 27 Sep Cheetahs 48-14 Glasgow

Fri 27 Sep Ulster 38-14 Ospreys

Sat 28 Sep Munster 39-9 Dragons

Sat 28 Sep Southern Kings 27-31 Cardiff Blues

Sat 28 Sep Scarlets 18-10 Connacht

Sat 28 Sep Benetton 27-32 Leinster

Sat 28 Sep Edinburgh 50-15 Zebre

Round 2

Fri 4 Oct Glasgow 21-25 Scarlets

Fri 4 Oct Leinster 53-5 Ospreys

Sat 5 Oct Southern Kings 20-31 Munster

Sat 5 Oct Cardiff Blues 11-19 Edinburgh

Sat 5 Oct Zebre 28-52 Dragons

Sat 5 Oct Cheetahs 63-26 Ulster

Sat 5 Oct Connacht 41-5 Benetton

Round 3

Fri 11 Oct Dragons 14-38 Connacht

Fri 11 Oct Leinster 40-14 Edinburgh

Sat 12 Oct Scarlets 54-10 Zebre

Sat 12 Oct Southern Kings 17-42 Ulster

Sat 12 Oct Cheetahs 40-16 Munster

Sat 12 Oct Glasgow 17-13 Cardiff Blues

Sat 12 Oct Ospreys 24-20 Benetton

Round 4

Fri 25 Oct Munster 28-12 Ospreys

Fri 25 Oct Ulster 23-14 Cardiff Blues

Sat 26 Oct Dragons 18-5 Glasgow

Sat 26 Oct Benetton 36-30 Southern Kings

Sat 26 Oct Connacht 24-22 Cheetahs

Sat 26 Oct Zebre 0-3 Leinster

Sat 26 Oct Edinburgh 46-7 Scarlets

Round 5

Fri 1 Nov Glasgow 50-0 Southern Kings

Fri 1 Nov Leinster 50-15 Dragons

Fri 1 Nov Ulster 22-7 Zebre

Sat 2 Nov Scarlets 17-13 Cheetahs

Sat 2 Nov Ospreys 10-20 Connacht

Sat 2 Nov Benetton 18-16 Edinburgh

Sat 2 Nov Cardiff Blues 23-33 Munster

Round 6

Fri 8 Nov Connacht 11-42 Leinster

Fri 8 Nov Edinburgh 20-7 Dragons

Sat 9 Nov Ospreys 14-16 Southern Kings

Sat 9 Nov Zebre 7-31 Glasgow

Sat 9 Nov Cardiff Blues 30-17 Cheetahs

Sat 9 Nov Munster 22-16 Ulster

Sat 9 Nov Scarlets 20-17 Benetton

Round 7

Fri 29 Nov Munster 16-18 Edinburgh

Fri 29 Nov Ulster 29-5 Scarlets

Sat 30 Nov Benetton 28-31 Cardiff Blues

Sat 30 Nov Connacht 24-12 Southern Kings

Sat 30 Nov Dragons 12-39 Zebre

Sat 30 Nov Glasgow 10-23 Leinster

Sat 30 Nov Ospreys 13-18 Cheetahs

Round 8

Fri 20 Dec Leinster 54-42 Ulster

Sat 21 Dec Zebre 8-13 Benetton

Sat 21 Dec Connacht 14-19 Munster

Sat 21 Dec Dragons 22-20 Scarlets

Sat 21 Dec Glasgow 20-16 Edinburgh

Sat 21 Dec Ospreys 16-19 Cardiff Blues

Round 9

Thu 26 Dec Cardiff Blues 16-12 Dragons

Thu 26 Dec Scarlets 44-0 Ospreys

Fri 27 Dec Ulster 35-3 Connacht

Sat 28 Dec Benetton 36-25 Zebre

Sat 28 Dec Edinburgh 29-19 Glasgow

Sat 28 Dec Munster 6-13 Leinster

Round 10

Fri 3 Jan Cardiff Blues 14-16 Scarlets

Fri 3 Jan Ulster 38-17 Munster

Sat 4 Jan Benetton 19-38 Glasgow

Sat 4 Jan Dragons 25-18 Ospreys

Sat 4 Jan Zebre 41-13 Cheetahs

Sat 4 Jan Leinster 54-7 Connacht

Sat 4 Jan Edinburgh 61-13 Southern Kings

Round 8

Sat 25 Jan Southern Kings 30-31 Cheetahs

Round 9

Sat 1 Feb Cheetahs 45-0 Southern Kings

Round 11

Fri 14 Feb Glasgow 56-24 Zebre

Fri 14 Feb Munster 68-3 Southern Kings

Sat 15 Feb Leinster 36-12 Cheetahs

Sat 15 Feb Scarlets 9-14 Edinburgh

Sat 15 Feb Ospreys 26-24 Ulster

Sat 15 Feb Connacht 29-0 Cardiff Blues

Fri 6 Mar Dragons 25-37 Benetton

Round 12

Fri 21 Feb Edinburgh 41-14 Connacht

Fri 21 Feb Ospreys 13-21 Leinster

Fri 21 Feb Zebre 0-28 Munster

Sat 22 Feb Glasgow 34-19 Dragons

Sat 22 Feb Ulster 20-10 Cheetahs

Sun 23 Feb Cardiff Blues 34-24 Benetton

Sun 23 Feb Scarlets 36-17 Southern Kings

Round 13

Fri 28 Feb Edinburgh 14-6 Cardiff Blues

Fri 28 Feb Leinster 55-19 Glasgow

Sat 29 Feb Zebre v Ospreys POSTPONED due to coronavirus outbreak

Sat 29 Feb Benetton v Ulster POSTPONED due to coronavirus outbreak

Sat 29 Feb Munster 29-10 Scarlets

Sat 29 Feb Dragons 13-10 Cheetahs

Sun 1 Mar Southern Kings 19-29 Connacht

 

On 12 March, the Guinness Pro14 season was suspended due to the coronavirus outbreak. It resumed on 21 August with a condensed fixture list.

 

Round 14

Fri 21 Aug Benetton 13-17 Zebre

Sat 22 Aug Scarlets 32-12 Cardiff Blues

Sat 22 Aug Glasgow 15-30 Edinburgh

Sat 22 Aug Leinster 27-25 Munster

Sun 23 Aug Ospreys 20-20 Dragons

Sun 23 Aug Connacht 26-20 Ulster

Round 15

Fri 28 Aug Edinburgh 3-15 Glasgow

Sat 29 Aug Dragons 20-41 Scarlets

Sat 29 Aug Ulster 10-28 Leinster

Sun 30 Aug Munster 49-12 Connacht

Sun 30 Aug Cardiff Blues 29-20 Ospreys

Sun 30 Aug Zebre 9-16 Benetton

Semi-finals

Fri 4 Sept Leinster 13-3 Munster

Sat 5 Sept Edinburgh 19-22 Ulster

Final

Sat 12 Sept Leinster 27-5 Ulster


Guinness Pro14 Results 2018-19

Round 1

Fri 31 Aug Cardiff Blues 32-33 Leinster

Fri 31 Aug Ospreys 17-13 Edinburgh

Fri 31 Aug Zebre 32-16 Southern Kings

Sat 1 Sep Connacht 26-27 Glasgow

Sat 1 Sep Munster 38-0 Cheetahs

Sat 1 Sep Ulster 15-13 Scarlets

Sat 1 Sep Dragons 17-21 Benetton

Round 2

Fri 7 Sep Glasgow 25-10 Munster

Fri 7 Sep Ulster 30-29 Edinburgh

Sat 8 Sep Dragons 27-22 Southern Kings

Sat 8 Sep Connacht 32-13 Zebre

Sat 8 Sep Ospreys 46-14 Cheetahs

Sat 8 Sep Scarlets 23-21 Leinster

Sat 8 Sep Benetton 27-25 Cardiff Blues

Round 3

Fri 14 Sep Edinburgh 17-10 Connacht

Fri 14 Sep Munster 49-13 Ospreys

Sat 15 Sep Leinster 52-10 Dragons

Sat 15 Sep Scarlets 38-29 Benetton

Sat 15 Sep Cheetahs 24-52 Glasgow

Sat 15 Sep Zebre 26-24 Cardiff Blues

Sun 16 Sep Southern Kings 7-28 Ulster

Round 4

Fri 21 Sep Cheetahs 39-39 Ulster

Fri 21 Sep Cardiff Blues 37-13 Munster

Sat 22 Sep Southern Kings 38-28 Glasgow

Sat 22 Sep Connacht 33-20 Scarlets

Sat 22 Sep Dragons 16-5 Zebre

Sat 22 Sep Leinster 31-7 Edinburgh

Sat 22 Sep Ospreys 27-10 Benetton

Round 5

Fri 28 Sep Cardiff Blues 24-21 Cheetahs

Fri 28 Sep Edinburgh 31-30 Benetton

Sat 29 Sep Zebre 8-22 Ospreys

Sat 29 Sep Connacht 3-20 Leinster

Sat 29 Sep Scarlets 54-14 Southern Kings

Sat 29 Sep Glasgow 29-13 Dragons

Sat 29 Sep Munster 64-7 Ulster

Round 6

Fri 5 Oct Edinburgh 37-21 Cheetahs

Fri 5 Oct Glasgow 36-8 Zebre

Fri 5 Oct Ulster 15-22 Connacht

Sat 6 Oct Scarlets 20-17 Ospreys

Sat 6 Oct Dragons 15-23 Cardiff Blues

Sat 6 Oct Leinster 30-22 Munster

Sat 6 Oct Benetton 28-5 Southern Kings

Round 7

Fri 26 Oct Southern Kings 34-41 Scarlets

Fri 26 Oct Zebre 34-16 Edinburgh

Fri 26 Oct Ulster 36-18 Dragons

Fri 26 Oct Ospreys 22-17 Connacht

Sat 27 Oct Benetton 3-31 Leinster

Sat 27 Oct Munster 25-24 Glasgow

Sat 27 Oct Cheetahs 21-10 Cardiff Blues

Round 8

Fri 2 Nov Edinburgh 31-21 Scarlets

Fri 2 Nov Ospreys 20-29 Glasgow

Sat 3 Nov Benetton 10-15 Ulster

Sat 3 Nov Connacht 33-12 Dragons

Sun 4 Nov Southern Kings 31-38 Leinster

Sun 4 Nov Cardiff Blues 37-0 Zebre

Sun 4 Nov Cheetahs 26-30 Munster

Round 9

Fri 23 Nov Glasgow 40-15 Cardiff Blues

Fri 23 Nov Leinster 52-7 Ospreys

Fri 23 Nov Scarlets 29-12 Ulster

Sat 24 Nov Cheetahs 31-25 Benetton

Sun 25 Nov Southern Kings 14-31 Connacht

Sun 25 Nov Zebre 7-32 Munster

Sun 25 Nov Dragons 18-12 Edinburgh

Round 10

Fri 30 Nov Munster 44-14 Edinburgh

Fri 30 Nov Ospreys 43-0 Zebre

Sat 1 Dec Cheetahs 17-21 Connacht

Sat 1 Dec Ulster 16-12 Cardiff Blues

Sat 1 Dec Dragons 10-59 Leinster

Sat 1 Dec Glasgow 29-20 Scarlets

Sat 1 Dec Southern Kings 19-22 Benetton

Round 11

Fri 21 Dec Cardiff Blues 19-16 Dragons

Fri 21 Dec Ulster 19-12 Munster

Sat 22 Dec Ospreys 19-12 Scarlets

Sat 22 Dec Edinburgh 23-7 Glasgow

Sat 22 Dec Leinster 33-29 Connacht

Sun 23 Dec Zebre 8-10 Benetton

Round 12

Fri 28 Dec Connacht 21-12 Ulster

Sat 29 Dec Benetton 28-10 Zebre

Sat 29 Dec Glasgow 8-16 Edinburgh

Sat 29 Dec Munster 26-17 Leinster

Sat 29 Dec Scarlets 5-34 Cardiff Blues

Sun 30 Dec Dragons 23-22 Ospreys

Round 13

Sat 5 Jan Benetton 20-17 Glasgow

Sat 5 Jan Ospreys 20-11 Cardiff Blues

Sat 5 Jan Leinster 40-7 Ulster

Sat 5 Jan Scarlets 22-13 Dragons

Sat 5 Jan Connacht 24-31 Munster

Sat 5 Jan Edinburgh 38-0 Southern Kings

Sun 6 Jan Zebre 12-27 Cheetahs

Round 11

Fri 18 Jan Southern Kings 17-24 Cheetahs

Round 14

Fri 25 Jan Glasgow 9-3 Ospreys

Fri 25 Jan Leinster 22-17 Scarlets

Fri 25 Jan Ulster 17-17 Benetton

Sat 26 Jan Cheetahs 61-28 Zebre

Sat 26 Jan Dragons 7-8 Munster

Sat 26 Jan Southern Kings 25-21 Edinburgh

Sat 26 Jan Cardiff Blues 8-7 Connacht

Round 12

Sat 2 Feb Cheetahs 40-36 Southern Kings

Round 15

Fri 15 Feb Ospreys 0-8 Ulster

Fri 15 Feb Edinburgh 34-17 Dragons

Fri 15 Feb Munster 43-0 Southern Kings

Sat 16 Feb Zebre 24-40 Leinster

Sat 16 Feb Benetton 25-19 Scarlets

Sat 16 Feb Connacht 25-17 Cheetahs

Sat 16 Feb Cardiff Blues 34-38 Glasgow

Round 16

Fri 22 Feb Glasgow 43-17 Connacht

Fri 22 Feb Ospreys 13-19 Munster

Fri 22 Feb Leinster 59-19 Southern Kings

Sat 23 Feb Benetton 57-7 Dragons

Sat 23 Feb Edinburgh 17-19 Cardiff Blues

Sat 23 Feb Ulster 54-7 Zebre

Sun 24 Feb Scarlets 43-21 Cheetahs

Round 17

Fri 1 Mar Leinster 19-7 Cheetahs

Sat 2 Mar Connacht 46-5 Ospreys

Sat 2 Mar Benetton 18-10 Edinburgh

Sat 2 Mar Scarlets 10-6 Munster

Sat 2 Mar Zebre 10-42 Glasgow

Sat 2 Mar Cardiff Blues 26-19 Southern Kings

Sun 3 Mar Dragons 15-28 Ulster

Round 18

Fri 22 Mar Cardiff Blues 41-17 Scarlets

Fri 22 Mar Connacht 29-14 Benetton

Fri 22 Mar Edinburgh 28-11 Leinster

Sat 23 Mar Ospreys 29-20 Dragons

Sat 23 Mar Ulster 33-19 Southern Kings

Sat 23 Mar Glasgow 35-17 Cheetahs

Sat 23 Mar Munster 31-12 Zebre

Round 19

Fri 5 Apr Munster 45-21 Cardiff Blues

Fri 5 Apr Glasgow 30-7 Ulster

Sat 6 Apr Cheetahs 14-31 Ospreys

Sat 6 Apr Zebre 5-6 Connacht

Sat 6 Apr Scarlets 12-20 Edinburgh

Sat 6 Apr Leinster 27-27 Benetton

Sun 7 Apr Southern Kings 18-18 Dragons

Round 20

Fri 12 Apr Benetton 28-37 Munster

Fri 12 Apr Southern Kings 7-43 Ospreys

Fri 12 Apr Edinburgh 7-29 Ulster

Sat 13 Apr Connacht 29-22 Cardiff Blues

Sat 13 Apr Leinster 24-39 Glasgow

Sat 13 Apr Scarlets 42-0 Zebre

Sat 13 Apr Cheetahs 38-13 Dragons

Round 21

Sat 27 Apr Dragons 34-32 Scarlets

Sat 27 Apr Zebre 11-25 Benetton

Sat 27 Apr Cheetahs 61-25 Southern Kings

Sat 27 Apr Cardiff Blues 23-26 Ospreys

Sat 27 Apr Ulster 14-13 Leinster

Sat 27 Apr Glasgow 34-10 Edinburgh

Sat 27 Apr Munster 27-14 Connacht

Quarter-finals

Sat 4 May Munster 15-13 Benetton

Sat 4 May Ulster 21-13 Connacht

Semi-finals

Fri 17 May Glasgow 50-20 Ulster

Sat 18 May Leinster 24-9 Munster

Champions Cup qualifier

Sat 18 May Ospreys 21-10 Scarlets

Final

Sat 25 May Glasgow 15-18 Leinster (Celtic Park)

Leinster celebrate winning the 2018-19 Guinness Pro14 final

Irish delight: Leinster celebrate retaining the Guinness Pro14 title after their win against Glasgow (Getty)


Guinness Pro14 Results 2017-18

Round 1

Fri 1 Sept Munster 34-3 Treviso

Fri 1 Sept Cardiff Blues 10-20 Edinburgh

Fri 1 Sept Ulster 42-19 Cheetahs

Sat 2 Sept Ospreys 22-13 Zebre

Sat 2 Sept Dragons 16-39 Leinster

Sat 2 Sept Scarlets 57-10 Southern Kings

Sat 2 Sept Connacht 12-18 Glasgow

Round 2

Fri 8 Sept Leinster 37-9 Cardiff Blues

Fri 8 Sept Edinburgh 35-18 Dragons

Sat 9 Sept Glasgow 31-10 Ospreys

Sat 9 Sept Treviso 14-21 Ulster

Sat 9 Sept Munster 51-18 Cheetahs

Sat 9 Sept Connacht 32-10 Southern Kings

Sat 9 Sept Zebre 10-41 Scarlets

Round 3

Fri 15 Sept Dragons 21-8 Connacht

Fri 15 Sept Edinburgh 17-20 Treviso

Fri 15 Sept Ulster 27-20 Scarlets

Sat 16 Sept Southern Kings 10-31 Leinster

Sat 16 Sept Ospreys 16-21 Munster

Sat 16 Sept Cheetahs 54-39 Zebre

Sat 16 Sept Cardiff Blues 19-20 Glasgow

Round 4

Fri 22 Sept Cheetahs 38-19 Leinster

Fri 22 Sept Glasgow 37-10 Munster

Fri 22 Sept Treviso 16-6 Ospreys

Fri 22 Sept Ulster 52-25 Dragons

Sat 23 Sept Connacht 15-17 Cardiff Blues

Sat 23 Sept Southern Kings 17-43 Zebre

Sat 23 Sept Scarlets 28-8 Edinburgh

Round 5

Fri 29 Sept Glasgow 37-21 Treviso

Fri 29 Sept Cheetahs 44-25 Ospreys

Fri 29 Sept Leinster 21-13 Edinburgh

Fri 29 Sept Scarlets 36-27 Connacht

Sat 30 Sept Munster 39-16 Cardiff Blues

Sat 30 Sept Zebre 27-23 Ulster

Sat 30 Sept Dragons 29-13 Southern Kings

Round 6

Fri 6 Oct Edinburgh 16-15 Zebre

Fri 6 Oct Cardiff Blues 43-29 Dragons

Fri 6 Oct Cheetahs 26-29 Glasgow

Fri 6 Oct Ulster 16-8 Connacht

Sat 7 Oct Leinster 23-17 Munster

Sat 7 Oct Treviso 31-3 Southern Kings

Sat 7 Oct Ospreys 18-19 Scarlets

Round 7

Fri 27 Oct Connacht 20-16 Munster

Fri 27 Oct Glasgow 43-13 Southern Kings

Fri 27 Oct Ospreys 28-14 Dragons

Sat 28 Oct Treviso 13-24 Edinburgh

Sat 28 Oct Ulster 10-25 Leinster

Sat 28 Oct Zebre 23-24 Cheetahs

Sat 28 Oct Scarlets 30-17 Cardiff Blues

Round 8

Fri 3 Nov Munster 49-6 Dragons

Fri 3 Nov Glasgow 31-21 Leinster

Fri 3 Nov Scarlets 20-8 Treviso

Sat 4 Nov Southern Kings 36-43 Ulster

Sat 4 Nov Edinburgh 37-10 Ospreys

Sat 4 Nov Cardiff Blues 37-8 Zebre

Sat 4 Nov Connacht 23-15 Cheetahs

Round 9

Fri 24 Nov Cheetahs 33-13 Edinburgh

Fri 24 Nov Ulster 23-22 Treviso

Fri 24 Nov Cardiff Blues 36-30 Connacht

Fri 24 Nov Leinster 54-10 Dragons

Sun 26 Nov Ospreys 6-47 Glasgow

Sun 26 Nov Zebre 19-36 Munster

Sun 26 Nov Southern Kings 30-34 Scarlet

Round 10

Fri 1 Dec Southern Kings 21-48 Edinburgh

Fri 1 Dec Glasgow 40-16 Cardiff Blues

Fri 1 Dec Dragons 32-32 Ulster

Sat 2 Dec Zebre 24-10 Connacht

Sat 2 Dec Treviso 10-36 Leinster

Sat 2 Dec Munster 36-10 Ospreys

Sat 2 Dec Cheetahs 28-21 Scarlets

Round 11

Sat 23 Dec Treviso 27-14 Zebre

Sat 23 Dec Edinburgh 18-17 Glasgow

Sat 23 Dec Connacht 44-16 Ulster

Tue 26 Dec Dragons 17-22 Cardiff Blues

Tue 26 Dec Munster 24-34 Leinster

Tue 26 Dec Scarlets 12-9 Ospreys

Sat 13 Jan Southern Kings v Cheetahs (4)

Round 12

Sat 30 Dec Zebre 16-20 Treviso

Sat 30 Dec Glasgow 17-0Edinburgh

Sun 31 Dec Cardiff Blues 11-14 Scarlets

Sun 31 Dec Dragons 9-22 Ospreys

Mon 1 Jan Leinster 21-18 Connacht

Mon 1 Jan Ulster 24-17 Munster

Sat 20 Jan Cheetahs v Southern Kings (4)

Round 13

Fri 5 Jan Scarlets 47-13 Dragons

Fri 5 Jan Edinburgh 37-7 Southern Kings

Sat 6 Jan Treviso 27-21 Cheetahs

Sat 6 Jan Ospreys 29-28 Cardiff Blues

Sat 6 Jan Zebre 20-40 Glasgow

Sat 6 Jan Leinster 38-7 Ulster

Sat 6 Jan Munster 39-13 Connacht

Round 14

Fri 9 Feb Connacht 26-15 Ospreys

Fri 9 Feb Dragons 15-15 Glasgow

Fri 9 Feb Edinburgh 29-24 Leinster

Fri 9 Feb Ulster 59-10 Southern Kings

Sat 10 Feb Cardiff Blues 25-20 Cheetahs

Sat 10 Feb Munster 33-5 Zebre

Sun 11 Feb Treviso 22-12 Scarlets

Round 15

Fri 16 Feb Ospreys 26-12 Southern Kings

Fri 16 Feb Connacht 11-19 Zebre

Fri 16 Feb Glasgow 37-23 Cheetahs

Fri 16 Feb Ulster 16-17 Edinburgh

Sat 17 Feb Leinster 20-13 Scarlets

Sat 17 Feb Cardiff Blues 25-18 Munster

Sun 18 Feb Dragons 15-18 Treviso

Round 16

Fri 23 Feb Dragons 12-25 Edinburgh

Fri 23 Feb Munster 21-10 Glasgow

Fri 23 Feb Leinster 64-7 Southern Kings

Sat 24 Feb Treviso 19-22 Connacht

Sat 24 Feb Ospreys 27-26 Cheetahs

Sat 24 Feb Scarlets 34-10 Ulster

Sun 25 Feb Zebre 7-10 Cardiff Blues

Round 17

Fri 2 Mar Southern Kings 45-13 Dragons

Sat 3 Mar Cheetahs 26-25 Connacht

Sat 3 Mar Zebre v Ospreys Postponed

Fri 9 Mar Scarlets 10-10 Leinster

Fri 16 Mar Cardiff Blues 31-25 Treviso

Fri 16 Mar Edinburgh 12-6 Munster

20-22 Apr Ulster v Glasgow Postponed

Round 18

Fri 23 Mar Connacht 22-29 Edinburgh

Fri 23 Mar Dragons 17-29 Cheetahs

Fri 23 Mar Glasgow 68-7 Zebre

Sat 24 Mar Southern Kings 35-36 Treviso

Sat 24 Mar Cardiff Blues 35-17 Ulster

Sat 24 Mar Munster 19-7 Scarlets

Sat 24 Mar Ospreys 32-18 Leinster

Round 19

Fri 6 Apr Edinburgh 20-32 Ulster

Fri 6 Apr Ospreys 39-10 Connacht

Sat 7 Apr Leinster 41-6 Zebre

Sat 7 Apr Cheetahs 29-27 Cardiff Blues

Sat 7 Apr Scarlets 26-8 Glasgow

Sat 7 Apr Treviso 29-27 Dragons

Sat 7 Apr Southern Kings 22-39 Munster

Round 20

Fri 13 Apr Cheetahs 17-19 Munster

Fri 13 Apr Glasgow 35-22 Connacht

Fri 13 Apr Ulster 8-0 Ospreys

Sat 14 Apr Edinburgh 52-14 Scarlets

Sat 14 Apr Zebre 34-32 Dragons

Sat 14 Apr Southern Kings 12-45 Cardiff Blues

Sat 14 Apr Leinster 15-17 Treviso

Round 17 (rearranged games)

Sat 21 Apr Ulster 36-15 Glasgow

Sat 21 Apr Zebre 37-14 Ospreys

Round 21

Sat 28 Apr Southern Kings 20-29 Cheetahs

Sat 28 Apr Connacht 47-10 Leinster

Sat 28 Apr Dragons 8-33 Scarlets

Sat 28 Apr Treviso 17-22 Zebre

Sat 28 Apr Cardiff Blues 23-26 Ospreys

Sat 28 Apr Munster 24-24 Ulster

Sat 28 Apr Edinburgh 24-19 Glasgow

Play-offs

Sat 5 May Munster 20-16 Edinburgh

Sat 5 May Scarlets 43-8 Cheetahs

Semi-finals

Fri 18 May Glasgow 13-28 Scarlets 

Sat 19 May Leinster 16-15 Munster

Champions Cup Play-off

Sun 20 May Ulster 35-17 Ospreys (3.05pm)

Final

Saturday 26 May Leinster 40-32 Scarlets (6pm, Aviva Stadium)