rugby fans

All kick-off times UK & Ireland. Fixtures are subject to change, so please check before you travel.


 

 

TUESDAY 21 NOVEMBER

International Fixture

England v Canada Women (7.45pm, Twickenham Stoop)

WEEKEND 24/25/26 NOV

Guinness Pro14

Ospreys v Glasgow

FRIDAY 24 NOVEMBER

Aviva Premiership

Newcastle v Gloucester (7.45pm) Live on BT Sport

Guinness Pro14

Cheetahs v Edinburgh (6.30pm) Live on BBC Alba

Ulster v Treviso (7.05pm) Live on BBC NI

Cardiff Blues v Connacht (7.35pm)

Leinster v Dragons (7.35pm)

Greene King IPA Championship

Bedford v Hartpury (7.45pm)

Ulster Bank League Div 1A

Lansdowne v Terenure College

Principality Premiership West

Bridgend v Carmarthen Quins

Llanelli v Neath

SATURDAY 25 NOVEMBER

International Fixtures

Italy v South Africa (2pm, Padua)

Scotland v Australia (2.30pm, Murrayfield) Live on BBC & BT Sport

England v Samoa (3pm, Twickenham) Live on Sky Sports

Wales v New Zealand (5.15pm, Principality Stadium) Live on BBC Two

Ireland v Argentina (5.30pm, Aviva Stadium) Live on Sky Sports

England v Canada Women (5.40pm, Twickenham) Live on Sky Sports

France v Japan (7.45pm, Lille)

Fiji v Canada (Montpellier)

Georgia v USA (Tbilisi)

Germany v Chile (Offenbach)

Namibia v Uruguay (Windhoek)

Romania v Tonga (Bucharest)

Spain v Brazil (Alicante)

Aviva Premiership

Bath v Harlequins (12.15pm)

Leicester v Worcester (3pm)

Sale v Northampton (5.30pm)

Top 14

Agen v Stade Français

Bordeaux v Brive

Castres v Toulon

La Rochelle v Pau

Lyon v Toulouse

Oyonnax v Clermont

Racing 92 v Montpellier

FOR THE LATEST SUBSCRIPTION OFFERS, CLICK HERE

Greene King IPA Championship

Bristol v Nottingham (12.30pm)

Rotherham v London Scottish (2)

Ealing v Doncaster (3pm)

Jersey v Yorkshire Carnegie (3)

Richmond v Cornish Pirates (3pm)

Principality Premiership East

Bedwas v Cross Keys

Ebbw Vale v Cardiff

Newport v Merthyr

Pontypridd v Bargoed

Principality Premiership West

Llandovery v Aberavon

RGC 1404 v Swansea

Ulster Bank League Div 1A

Buccaneers v UCD

Cork Con v St Mary’s College

Dublin University v Garryowen

Young Munster v Clontarf

SUNDAY 26 NOVEMBER

Aviva Premiership

London Irish v Wasps (3pm)

Saracens v Exeter (3pm) Live on BT Sport

Guinness Pro14

Zebre v Munster (1pm) Live on Sky Sports

Southern Kings v Scarlets (2pm) Live on S4C

WEEKEND 30 NOVEMBER-2 DECEMBER

HSBC World Sevens Series

Men & Women (Dubai)

FRIDAY 1 DECEMBER

Aviva Premiership

Northampton v Newcastle (7.45pm) Live on BT Sport

Worcester v Sale (7.45pm)

Guinness Pro14

Southern Kings v Edinburgh (6.15pm)

Dragons v Ulster (7.35pm) Live on BBC Wales/NI/TG4

Glasgow v Cardiff Blues (7.35pm) Live on BBC Alba

Greene King IPA Championship

Nottingham v Jersey (7.45pm)

Principality Premiership East

Bargoed v Newport

Principality Premiership West

Carmarthen Quins v RGC 1404

SATURDAY 2 DECEMBER

International Fixture

Wales v South Africa (2.30pm, Principality Stadium) Live on BBC One

Aviva Premiership

Exeter v Bath (2pm) Live on BT Sport

Gloucester v London Irish (3pm)

Wasps v Leicester (4.30pm) Live on BT Sport

Guinness Pro14

Zebre v Connacht (1.15pm)

Treviso v Leinster (3.30pm)

Munster v Ospreys (5.30pm) Live on Sky Sports

Cheetahs v Scarlets (6.35pm) Live on S4C

Top 14

Brive v Oyonnax

Clermont v Agen

La Rochelle v Montpellier

Pau v Bordeaux

Stade Français v Racing 92

Toulon v Lyon

Toulouse v Castres

Tyrrells Premier 15s

Loughborough v Gloucester-Hartpury (noon)

DMP Sharks v Bristol (4pm)

Firwood Waterloo v Worcester (4.45)

Greene King IPA Championship

Doncaster v Bristol (2.30pm)

Hartpury v Ealing (2.30pm)

Principality Premiership East

Cardiff v Bedwas

Cross Keys v Pontypridd

Merthyr v Ebbw Vale

Principality Premiership West

Aberavon v Llanelli

Neath v Bridgend

Swansea v Llandovery

Ulster Bank League Div 1A

Clontarf v Dublin University

Garryowen v Cork Constitution

St Mary’s College v Buccaneers

Terenure Coll v Young Munster

UCD v Lansdowne

BT Premiership

Boroughmuir v Melrose

Glasgow Hawks v Ayr

Hawick v Stirling County

Heriot’s v Marr

Watsonians v Currie

SUNDAY 3 DECEMBER

Aviva Premiership

Harlequins v Saracens (3pm) Live on BT Sport

Tyrrells Premier 15s

Richmond v Wasps (12.45pm) Live on Sky Sports

Harlequins v Saracens (5.30pm)

Greene King IPA Championship

Cornish Pirates v Bedford (2.30)

London Scottish v Richmond (3) Live on Sky Sports

Yorkshire Carn v Rotherham (3)

THURSDAY 7 DECEMBER

European Challenge Cup

Toulouse v Lyon (7.45pm)

FRIDAY 8 DECEMBER

European Champions Cup

Glasgow v Montpellier (7.45pm) Live on Sky Sports

European Challenge Cup

Agen v Pau (7pm)

Stade Français v Krasny Yar (7pm)

Dragons v Enisei-STM (7.30pm)

British & Irish Cup

Bristol v Leinster A

Munster A v Bedford

WEEKEND 9-10 DECEMBER

HSBC World Sevens Series

Men (Cape Town)

SATURDAY 9 DECEMBER

European Champions Cup

Scarlets v Treviso (1pm) Live on Sky Sports

Toulon v Bath (3.15pm) Live on Sky Sports

Castres v Racing 92 (5.30pm) Live on Sky Sports

Northampton v Ospreys (5.30pm) Live on Sky Sports

Munster v Leicester (7.45pm) Live on BT Sport

European Challenge Cup

Zebre v Gloucester (1.30pm)

Sale v Cardiff Blues (3pm)

Worcester v Oyonnax (3pm)

Newcastle v Bordeaux (3.15pm) Live on BT Sport

Edinburgh v London Irish (7.35)

Brive v Connacht (8pm)

Tyrrells Premier 15s

Saracens v Firwood Waterloo (tbc)

Harlequins v Wasps (1pm)

Gloucester-Hartpury v DMP Sharks (4)

British & Irish Cup

Doncaster v Cardiff Blues Select

Hartpury College v Ulster A

Jersey v London Scottish

Richmond v Connacht Eagles

Rotherham v Ealing Trailfinders

Yorkshire Carnegie v Dragons Select

Ulster Bank League Div 1A

Buccaneers v St Mary’s College

Cork Constitution v Garryowen

Dublin University v Clontarf

Lansdowne v UCD

Young Munster v Terenure Coll

BT Premiership

Currie v Boroughmuir

Heriot’s v Glasgow Hawks

Marr v Hawick

Melrose v Ayr

Stirling County v Watsonians

 

SUNDAY 10 DECEMBER

European Champions Cup

Harlequins v Ulster (1pm) Live on BT Sport

La Rochelle v Wasps (1pm) Live on BT Sport

Saracens v Clermont (3.15pm) Live on BT Sport

Exeter v Leinster (5.30pm) Live on BT Sport

Tyrrells Premier 15s

Worcester v Loughborough (2pm)

Richmond v Bristol (2.30pm)

British & Irish Cup

Scarlets Select v Cornish Pirates

Nottingham v Ospreys Select